
| Parameter | Value |
|---|---|
| Termination | Plug |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| Packaging | Bag |
| RoHS | Compliant |
| Pitch | 2 mm |
| Gender | Female |
| Connector Type | Plug, Female Sockets |
| Number of Positions | 18 (2 x 9) |
| Number of Rows | 2 |
| Row Spacing | 2 mm |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.09139
Ext.Price$0.09139
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.09139 | $0.09139 |
| 10 | $0.08192 | $0.81920 |
| 50 | $0.07344 | $3.67200 |
| 100 | $0.06578 | $6.57800 |
| 500 | $0.05892 | $29.46000 |
| 1000 | $0.05277 | $52.77000 |
| 3000 | $0.04877 | $146.31000 |
| 5000 | $0.04508 | $225.40000 |
